Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świetne występy i dwa zwycięstwa naszych zawodników wypożyczonych do kadetów z Zambrowa!!!

Utworzono dnia 05.11.2014
Czcionka:

Dwaj nasi młodzi zawodnicy Maksymilian Kukuć i Kamil Figat zostali wypożyczeni do MTSu Zambrów. Będą tam występować w kategorii wiekowej U-16,jak wiadomo nasz klub nie zgłosił w tym roku zespołu do ligi kadetów. Chęć wypożyczenia naszych podkoszowych zawodników trener Mirosław Ciepliński zgłosił po  Memoriale Genia Polaka w, którym to zdominowali oni grę w "pomalowanym".

"Kamil i Maks poczynili niesamowite postępy, zarówno jeśli chodzi o umiejętności techniczne, taktyczne oraz sprawność motoryczną. Ciężko pracowali cały okres przygotowawczy, a efekty tej pracy są widoczne od pierwszego meczu. Po Memoriale zebraliśmy wiele pochlebnych opinii na temat gry naszych zawodników, cieszy więc fakt że dwaj kadeci występujący u nas w juniorze dostali szansę gry ze swoimi rówieśnikami i wypadają na ich tle miażdżąco!!!"- trener Grzegorz Szydło

Kadeci z Zambrowa w grupie podlaskiej U-16 rywalizują z 7 drużynami: Żubry 1 Białystok, Żubry 2 Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, Olimpijczyk Łomża, Łapa Łapy, Batory 18 Białystok oraz SPK Białystok. Z grupy do rozgrywek strefowych awansują dwie najlepsze drużyny.

Pierwszym przeciwnikiem MTS-u była drużyna Żubry 2 Białystok. Zambrowscy kadeci przed własną publicznością pokonali gości z Białegostoku 77:54. W tym meczu Maksymilian Kukuć zdobył  27 pkt., a Kamil Figat dołożył 16 pkt.

28 października MTS Zambrów rozegrał swój kolejny mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski U-16. Tym razem podopieczni Mirosława Cieplińskiego zmierzyli się z drużyną Łapa Łapy. Mecz rozegrany został w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Po bardzo dobrej grze kadeci z MTS-u Zambrów pokonali rówieśników z Łap 80-51. Nasi zawodnicy zdobyli w tym spotkaniu  po 20 punktów!!!

Październik 2019

Licznik odwiedzin: